12 травня 2017 року кафедра хірургії та судинної хірургії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика (завідувач кафедри – д.м.н., доц. І. Саволюк) спільно з Чернігівським обласним онкологічним диспансером (головний лікар – Заслужений лікар України, к.м.н. В. Зуб), що є клінічною базою кафедри хірургії та судинної хірургії Академії, провела в Чернігові третій науково-практичний захід у форматі семінару та майстер-класу: Live Surgery «Застосування біозварювальних технологій в онкохірургії та онкогінекології». Подію відвідали близько 70 фахівців із Чернігова й області.

Формат заходу передбачав проведення наукового семінару. У його програмі – лекція завідувача кафедри хірургії та судинної хірургії НМАПО імені П. Л. Шупика д.м.н., доц. С. Саволюка «Протокол Fast Track Surgery в онкохірургії», в якій доповідач розповів про власний клінічний досвід щодо імплементації положень хірургії швидкого відновлення під час лікування пацієнтів із пухлинами шлунково-кишкового тракту та їх ускладненнями; лекція к.т.н. Д. Кункіна стосовно технічних і теоретичних аспектів використання біозварювальних технологій в хірургії та лекція заступника головного лікаря Чернігівського обласного онкологічного диспансеру к.м.н. Г. Бардакова щодо власного досвіду практичного використання біозварювання в хірургічному лікуванні пацієнтів з онкопатологією в умовах багатопрофільного закладу.

Доповідь, мультимедійний супровід та відеоматеріали сприяли жвавій дискусії та викликали цікавість в аудиторії. А практична частина заходу передбачала роботу в операційних та під час відеотрансляції.

У програмі майстер-класу – одночасне проведення в шести операційних залах восьми планових оперативних втручань, під час яких охочі мали змогу бути присутні в усіх операційних, долучитися до виконання завдань. Технічною особливістю заходу стала відеотрансляція з усіх операційних на монітори конференц-залу з фаховими коментарями щодо перебігу оперативних втручань. Слід зазначити, що всі оперативні втручання як із відкритого (6), так і лапароскопічного доступів (2) виконали з використанням технології біозварювання живих тканин: пангістеректомія (2), резекція попереково-ободової кишки, лобектомія, радикальна мастектомія (2), лапароскопічна аднексектомія (2).

По завершенню роботи науково-практичного семінару та майстер-класу всі учасники отримали сертифікати відповідного зразка.