На кафедрі медицини катастроф та військово-медичної допомоги побачив світ навчальний посібник для лікарів-інтернів і лікарів-слухачів закладів (факультетів) післядипломної освіти за редакцією професорів Ю. Вороненка, О. Шекери та Г. Рощіна «Актуальні питання медицини катастроф у практиці сімейного лікаря».

У виданні висвітлені основи теоретичної та практичної діяльності служби екстреної медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях, що виникають під час природних і техногенних катастроф. Важливе місце в посібнику відведене питанням організації захисту населення та надання екстреної медичної допомоги постраждалим унаслідок надзвичайних ситуацій.

Крім зазначеного вище, автори посібника неабияку увагу приділили основам медичної допомоги постраждалим унаслідок надзвичайних ситуацій у діяльності лікаря загальної практики – сімейного лікаря, розглянули медико-санітарні наслідки надзвичайних ситуацій мирного часу, висвітлили питання змін поведінки, психологічних та психічних реакцій людей за подібних обставин тощо. А також обґрунтували питання організації та розвитку медицини катастроф у практиці лікарів загальної практики-сімейних лікарів.

Посібник розрахований на лікарів загальної практики-сімейної медицини та студентів ВНЗ ІV рівня акредитації.