11 травня відбувся пікет біля стін Міністерства охорони здоров’я України. До такого кроку призвела заборгованість держави (що постійно зростає) перед особами, які навчаються в Академії, – клінічними ординаторами, аспірантами та докторантами. Стипендію їм виплачують не в повному обсязі, розмір якого менший за 3200 грн.

28 грудня 2016 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №1050 «Деякі питання стипендіального забезпечення». За цією постановою стипендію клінічним ординаторам та аспірантам встановлюють у розмірі 90% від заробітної плати викладача, а докторантам – на рівні 90% від заробітної плати професора. На жаль, виконання цих вимог в Академії наразі неможливе, оскільки кошторис закладу до часу прийняття постанови Кабміну України вже пройшов усі етапи формування та його затвердили. Адміністрація Академії неодноразово надсилала листи до Міністерства фінансів України та МОЗ України, намагаючись вирішити ситуацію в рамках правового поля. Студентство Академії дуже вдячне за розуміння та дії адміністрації. Але свою громадянську позицію вирішило реалізувати шляхом мирної акції.

В акції взяли участь представники студентського самоврядування всіх факультетів та навчально-наукових інститутів. Головними вимогами заходу була виплата стипендій у повному обсязі відповідно до постанови КМ України та виправлення ситуації, що склалася в суспільстві – неповага до лікарів та молодих спеціалістів, потреба в підвищенні престижу професії. Резолюцію акції вручили в. о. міністра охорони здоров’я України Уляні Супрун, яка з розумінням поставилася до ситуації та пообіцяла посприяти в її вирішенні. Та, своєю чергою, запросила представників до круглого столу в МОЗ України для консультацій щодо цього питання. Студентська рада НМАПО імені П. Л. Шупика вдячна в.о. міністра охорони здоров’я України за уважне ставлення до наших проблем та розуміння. Сподіваємося на позитивне вирішення ситуації, що склалася.