Завдяки адміністрації Київської обласної клінічної лікарні, в рамках державної програми забезпечення медичних закладів устаткуванням, відділення отоларингології КОКЛ отримало новий сучасний операційний мікроскоп ”HAAG-STREIT”-700 (Німеччина). Це один із кращих сучасних мікроскопів в отоларингології, який має оптику з варіатором фокусної відстані, потужне ксенонове освітлення, додаткову опцію мікропереміщення поля візуалізації, сучасну влаштовану 4-х чіпову відеокамеру для відеотрансляції зображення та електромагнітну систему фіксаці.

Операційний мікроскоп в мікрохірургії є ключовим інструментом. Необхідно відмітити, що в Україні, саме отоларингологами був вперше застосований мікроскоп в хірургічній практиці. Це відбулося при виконанні слухополіпшуючої операції на середньому вусі при хронічному гнійному середньому отиті. ЛОР-клініка Київської обласної клінічної лікарні традиційно славилась досягненнями в хірургії вуха. І на тепер, ЛОР-клінікою КОКЛ, (серед небагатьох обласних та міських лікарень нашої держави)  виконується практично весь перелік слуховідновних, слухополіпшуючих та сануючих операцій на середньому вусі, включаючи стапедопластику – реконструкцію найменшої кісточки в людському організмі при отосклерозі.

З придбанням нового мікроскопа, та сучасної бор-машини «Bin-Аіr» (Нідерланди), яка була закуплена в 2016 році,  клініка отримала нові можливості в підвищенні ефективності мікрохірургічних втручань на ЛОР-органах. Завдяки наявності варіатора фокусної відстані, мікроскоп дозволяє застосовувати його також при хірургічних втручаннях на структурах гортані (голосового апарату) та в порожнині носа.

З таким оснащенням клініка готова до впровадження в роботу найсучасніших мікрохірургічних втручань на внутрішньому вусі, зокрема виконання однієї з найбільш високотехнологічної операції в отоларингології при сенсоневральній глухоті – кохлеарної імплантації. Необхідно зазначити, що спеціалісти клініки для виконання цього втручання повністю підготовлені, вони  неодноразово стажувались  в багатьох провідних клініках за кордоном і мають достатній досвід їх виконання в інших клініках (більше 350 втручань).

Загалом, кафедра оториноларингології, для здійснення своєї діяльності має 4 лікувальні бази:   КЗ КОР “Київська обласна клінічна лікарня”;     Київська міська клінічна лікарня №9;   ДНУ “Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини” ДУС;  ДУ “Інститут отоларингології” імені проф. О.С.Коломійченка.

На даний час, можна константувати, що всі лікувальні бази кафедри  достатньо оснащені сучасним медичним устаткуванням та відповідною апаратурою для виконання поставлених перед ними завдань і здійснення кафедрою на сучасному рівні лікувальної, навчальної та наукової роботи.

Проф.В.Шкорботун