У понеділок о 9 годині ранку розпочалася реєстрація учасників першого в Україні циклу тематичного удосконалення «Громадське здоров’я в Україні: стратегія розвитку». Звичайна процедура оформлення слухачів проходила у незвичайній атмосфері: в очікування нового, у готовності працювати разом, розвиватися та досягати.

Цикл тематичного удосконалення та навчальна програма, які створені робочою групою під керівництвом професора Юрія Вороненка розрахований на два тижні навчання на кафедрі громадського здоров’я медико-профілактичного і фармацевтичного факультету академії.

До участі у його проведенні запрошені викладачі – професори НМАПО імені П. Л. Шупика, фахівці та представники суміжних з сферою громадського здоров’я напрямків діяльності, як відображення міжнародного підходу щодо реалізації розвитку громадського здоров’я – міжсекторальність. До читання лекцій долучиться професор Наталія Нізова, генеральний директор ДУ "Центр громадського здоров'я МОЗ України". На першій зустрічі зі слухачами, яку відкрила проректор з міжнародних зв'язків та науково-педагогічної роботи з іноземними громадянами професор Олеся Гульчій, кожен слухач мав нагоду висловити власне бачення практичної ситуації з розвитку громадського здоров’я в регіоні, поділитися власними набутками, планами, очікуваннями та висловити побажання щодо проведення циклу.

Президент Міжнародного наукового інституту профілактичної медицини (iRPI), екс-директор Міжнародного агентства з дослідження раку (IARC/ВООЗ), директор Інституту глобального громадського здоров'я (Франція), засновник і президент міжнародного Альянсу, що займається розробкою заходів профілактики неінфекційних захворювань, професор Пітер Бойль представив інформацію про практичні досягнення та стратегічні аспекти у діяльності інститутів та альянсу.

У своєму виступі Пітер Бойль підкреслив необхідність врахування регіональних особливостей розвитку системи охорони здоров’я, можливість залучення міжсекторального потенціалу країни або регіону до вирішення потреб населення у збереженні та укріпленні здоров’я. Європейський та міжнародний досвід з профілактики неінфекційних захворювань, у першу чергу онкологічних, з припинення тютюнокуріння, створення безпечного оточуючого середовища для населення – ось коло питань на які звернув увагу присутніх професор П. Бойль за стислий час першої лекції. Він відповів на питання слухачів та пообіцяв завтра продовжити спілкування та представити інформацію про сучасні виклики, які стоять перед країнами та системами охорони здоров’я, обговорити аспекти співпраці з НМАПО імені П. Л. Шупика у науковому та навчальному напрямах.

За участю представників МОЗ України завтра в аудиторії 401 адміністративного корпусу НМАПО імені П. Л. Шупика відбудеться урочисте відкриття ТУ «Громадське здоров’я в Україні: стратегія розвитку» та продовження плідної співпраці з посилення здібностей до оновлення й осучаснення, до розвитку та зростання.