16 березня у Києві розпочалася традиційна науково-практична конференція “Актуальні питання сучасної діабетології”. Захід організовує Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика та ВГО “Українська діабетологічна асоціація”.

“Актуальні питання сучасної діабетології” – це три дні лекцій та майстер-класів провідних українських та європейських спеціалістів. Учасники конференції – діабетологи з усіх регіонів України.

Традиційно захід розпочався з вітального слова від директора Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика, д.мед.н., проф. О.Г. Шекери, який передав вітання від ректора Академії професора Ю.В. Вороненка.

Професор Шекера акцентував увагу присутніх на зростання захворюваності на цукровий діабет в Україні, що ставить перед державними структурами, громадськими організаціями та самими пацієнтами складне завдання з організації ефективної профілактики і терапії цього захворювання. «Рік ще тільки почався - попереду достатньо часу для втілення в життя найсміливіших планів, одними з яких, безумовно, повинні стати позитивні зміни в сфері медикаментозної терапії цукрового діабету та реформи системи охорони здоров'я в цілому».

У вітальному слові завідувача кафедри діабетології Інституту сімейної медицини, голови Української діабетологічної асоціації, професора Б.М. Маньковського було наголошено на поновленні роботи електронного реєстру.

У перший день конференції лекції українських та європейських спеціалістів відвідали понад 220 лікарів.

Програма другого дня передбачає майстер-класи та доповіді. Цього року в програмі конференції передбачено окреме пленарне засідання для молодих вчених. Третій, заключний день, міститиме доповіді щодо однієї з важливих проблем в Україні – ведення пацієнтів із цукровим діабетом. Така інформація особливо актуальна не тільки для лікарів-діабетологів, але і для лікарів інших спеціальностей.

Отримання нової інформації, поповнення знань іноземним досвідом наразі особливо важливо сьогодні, зважаючи на спроби реформування медичної сфери.