В умовах суверенітету України нового розмаху набуло міжнародне співробітництво.

З 2001 р. Національна медична академія післядипломної освіти  імені П. Л. Шупика перша з вищих медичних навчальних закладів України стала колективним членом Міжнародної кадрової академії (ЮНЕСКО). З 2008 р. академія - колективний член Європейської академії природничих наук. НМАПО імені П. Л. Шупика з 2011 року є колективним членом Європейської асоціації медичної освіти (АМЕЕ).

З року в рік розширюються зв’язки з зарубіжними країнами. Партнерами академії є: Іллінойський університет (США), Ягелонський університет (Польща), Королівський коледж лікарів загальної практики (Великобританія), Німецька академія реабілітації розвитку (Мюнхен), Університет м. Барі (Італія), Люблінська медична академія (Польща), Словацький медичний університет, університет Людвіг-Максиміліана у Мюнхені (Німеччина), Маахстрихтський університет (Нідерланди), Киргизька державна медична академія ім. І. К. Ахунбаєва, Американське Товариство Мікробіологів (American Society for Microbiology) тощо.

         

Традицією в академії є присудження почесних звань (Doctor Honoris Causa і Professor Honoris Causa) відомим вченим закордонних країн. Почесними докторами академії стали професор Теодор Хельбрюгге (Німеччина), професор Альберт Шинцель (Швейцарія), професор Ніколай Райнов (Німеччина), професор Валькмар Гайдеке (Німеччина), професор Реваз Ботчорішвілі (Франція), почесними професорами - Лауреат Альтернативної Нобелівської премії Джордж Вітулкас (Греція), професор Хубертус фон Фосс (Німеччина), професор Ктібор Вайс (Австрія), Тревор Гіббс (Великобританія). Академія виступає співорганізатором Асоціації «Медінформатика» з представництвом у Канаді, США, Німеччині, В'єтнамі, Китаї, Болгарії.

       

В 2006 році академію включено до реєстрів чотирьох організацій США: системи промислової класифікації (SIC), універсальної системи кодифікованих даних (D-U-N-S), системи роботодавців (EIN), кодифікованої системи НАТО (NATOCAGE) та центральної реєстраційної системи (CCR).  Це надає академії можливості виступати в якості одержувача грантів Конгресу США та Національного інституту здоров’я США.

Разом із Міжнародним Соломоновим університетом ведеться підготовка юристів та економістів для системи охорони здоров’я.

При підтримці Цюріхського університету створена матеріальна база та підготовлені фахівці для проведення генетичних медичних досліджень, згідно існуючих міжнародних стандартів.

Міжнародне співробітництво включає наступні основні напрямки роботи:

- пропагування наукової, педагогічної та лікувальної діяльності академії серед зарубіжних партнерів;

- участь у розробці та реалізації міжнародних наукових, педагогічних програм;

- організація міжнародних навчальних програм і академічного обміну;

- пошук зарубіжних партнерів для співпраці;

- організація міжнародних зустрічей, семінарів, конференцій;

- організація і проведення переговорів з іноземними партнерами з питань, що становлять взаємний інтерес;

- сприяння в оформленні грантів вченими академії;

- організація навчання іноземних громадян на кафедрах академії;

- організація співпраці з іноземними вищими навчальними закладами та посольствами зарубіжних країн;

- співпраця з засобами масової інформації для створення позитивного іміджу академії.

Академія у 2014 році брала участь у міжнародних програмах і проектах:

1. Українсько-Швейцарська Програма «Здоров’я матері та дитини».

2. Програма «Здоров’я жінок України» - USAID Агентство США з міжнародного розвитку.

3. Проект «Репродуктивне здоров’я в Україні» - впроваджується Благодійним фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» за підтримки USAID (Агентство США з міжнародного розвитку).

4. Проект «Удосконалення системи контролю над вживанням алкоголю та тютюнопалінням під час вагітності в Україні» за підтримки USAID (Агентство США з міжнародного розвитку).

Кафедрою діабетології НМАПО імені П. Л. Шупика отримано грант Європейської Фундації з вивчення цукрового діабету на суму 111 тисяч євро для проведення наукового дослідження з вивчення когнітивних розладів, мозкового кровотоку і структурних зміни головного мозку у хворих на цукровий діабет 2 типу. Гроші надійшли на рахунок Академії. Кафедру діабетології запрошено до участі в міжнародному багатоцентровому науковому проекті з вивчення поширеності поєднання цукрового діабету і депресії. Кафедрою спільно з Європейською асоціацією з вивчення цукрового діабету проведені чергові 5-а Освітні Курси (м. Львів, 18-20 квітня 2013 року), які зібрали «рекордну» кількість слухачів - більше 450 чоловік з 10 країн СНД, Литви та Угорщини. В якості лекторів виступали провідні діабетології Європи з 8 країн. Завідувач кафедри введений до складу редакційної колегії одного з провідних світових журналів Journal of Diabetes Scienceand Technology (США), а також запрошений в якості члена програмного комітету міжнародного симпозіуму за новими технологіями в лікуванні цукрового діабету (Франкфурт, жовтень 2013 року). Завідувач кафедри є членом Президії робочої групи з вивчення діабетичної нейропатії Європейської Асоціації з вивчення цукрового діабету Neurodiab.
Завідувач кафедри залучається в якості рецензента провідних журналів "Diabetes", "Diabetes Care" (США) та інших.

В 2014 році 26 співробітників НМАПО імені П. Л. Шупика отримали індивідуальні гранти та взяли участь у міжнародних конференціях, конгресах, форумах, з’їздах у 19 країнах світу. З них 4 перебували на довгостроковому стажуванні в найкращих клініках Катару, Німеччини, Естонії.

Протягом 2014 року було проведено 9 переговорів з потенційними міжнародними партнерами та укладено 5 офіційних угод про співпрацю у сфері освітньої та наукової діяльності:. Організація  Abt Associates Inc (США), Міжнародна громадська організація «Міжнародна асоціація «Здоров’я суспільства», Реабілітаційний центр «Dodrawioska» (Польща), Університетська дослідницька компанія (США), DiaterLaboratories (Іспанія).

У 2014 році Академія брала участь у 3 міжнародних виставках:

1. V Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2014»

Київ, 18 – 20 березня 2014 р.

Нагороди виставки:
      1. Гран-прі «Лідер міжнародної діяльності» – НМАПО імені П. Л. Шупика за високі показники у рейтинговому виставковому конкурсі «Міжнародна діяльність»
      2. Сертифікат якості наукових публікацій – НМАПО імені П. Л. Шупика
      3. Подяка ректору, академіку НАМН України, проф. Ю. В. Вороненку
      4. Диплом за презинтацію досягнень в інноваційній модернізації національної освіти НМАПО імені П. Л. Шупика

2. 23 Міжнародна  виставка «Охорона здоров’я»

Київ, 30 вересня – 3 жовтня 2014 року 

Нагороди виставки:
      1. 4 подяки: НМАПО імені П. Л. Шупика, УДІР, кафедри радіології,  кафедра лабораторної діагностики 
      2. 35 дипломів доповідачів

3. Міжнародний медичний форум «Інновація в медицині - здоров`я нації»

м. Київ14-16 жовтня 2014 року 

Нагороди виставки:
      1. Подяка за сприяння в організації і проведенні форуму – НМАПО імені П. Л. Шупика 
«Найкращий науково-практичний захід»
      2. 4 дипломи за перемоги в номінації «гематології і трансфузіології,  лабораторна діагностика     
      3. Відзначені дипломами кафедри: медицини невікладних станів, медицини катастроф, гематології і трансфузіології,  лабораторна діагностика
      4. Дипломи та медалі вручено ректору академії та 31 доповідачу

      

НМАПО імені П. Л. Шупика є засновником футбольного турніру серед медичних закладів з міжнародною участю на кубок НМАПО імені П. Л. Шупика  та організатором Першого та Другого шахового турніру на кубок НМАПО імені П. Л. Шупика 

      

Забезпечує міжнародне співробітництво в структурі Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л.  Шупика Відділ з міжнародних зв’язків.