Search

Вся інформація подається згідно з документами МОЗ України та Центру громадського здоров’я

Загальна інформація
Інформація для населення
Інформація для лікарів
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 та алгоритми дії 
Пам’ятка про самоізоляцію
Методика гігієнічної обробки рук, робочих поверхонь при вірусних і бактеріальних інфекціях

Настанова Королівського коледжу акушерів та гінекологів Великобританії «Інфекція коронавірусу (COVID-19) під час вагітності»
Міжнародний досвід: протоколи лікування COVID-19. Що ми знаємо зараз?
Наказ МОЗ України від 28.03.2020 № 722 "Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)
Інформація від Департаменту охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації
Транспорт у період протиепідемічних обмежень
Наказ № 1635 про призначення в Академії уповноваженої особи на проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій корона вірусної хвороби  на території України.
Наказ № 2609 від 11.06.2020 "Про внесення змін до наказу НМАПО імені П. Л. Шупика від 01.04.2020 № 1635"
Алгоритм роботи Тендерного комітету НМАПО імені П.Л. Шупика на час дії протиепідемічних заходів
Психічне здоров'я і COVID-19: як продовжувати рухатися вперед у професійному та приватному житті?
COVID19: лекція професора Jan Albert
УНІКАЛЬНА МОЖЛИВІСТЬ: онлайн-курс про COVID-19 від експертів з Каролінського інституту

Новий коронавірус 2019 року (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV) — це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема, гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини. Вперше спалах коронавірусної інфекції COVID-19 був зареєстрований 31.12.2019 р. в м. Ухань, Китай.

Інтерактивна карта з відображенням географії поширення коронавірусної інфекції  COVID-19  та кумулятивної кількості випадків захворювання, а також летальних наслідків та осіб, що одужали розміщена за посиланням: https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6 .

Основні нормативні документи Міністерства охорони здоров’я України:

 1. Наказ МОЗ України від 28.03.2020 № 722 "Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)"

 2. Наказ МОЗ України від 2.04.2020 № 762 "Про затвердження протоколу «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)»"

 3. Наказ МОЗ України від 09.04.2020 № 827 "Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 березня 2020 року № 722"

 4. Наказ МОЗ України від 23.04.2020 № 953 "Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 28 березня 2020 року №722"
 5. Наказ МОЗ України від 30.04.2020 № 994 "Про внесення змін до додатку 6 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)»"

Інкубаційний період захворювання складає від 2 до 14 діб.

Важливо знати, що вірус НЕ циркулює в повітрі (краплі, які людина видихає під час чхання або кашлю містять вірус), а зберігається на поверхнях, тому, основними заходами для захисту від коронавірусної інфекції є:

 1. Уникати тісного контакту з тими, хто має симптоми ГРВІ (відстань менше, ніж 1 метр).
 2. Часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфекційними засобами.
 3. Не торкатись обличчя (очі, ніс, рот) немитими руками.
 4. Дотримуватись заходів респіраторної гігієни (під час кашлю та чхання прикривати рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викинути серветку та вимити руки).
 5. Дезинфікувати поверхні, ручки дверей і т.п.
 6. Дбати про себе: збалансовано харчуйтесь, пити достатню кількість рідини, дотримуватись режиму сну, провітрювати та зволожувати приміщення (не бійтеся – вірус НЕ здатен переміщуватись на далекі відстані!).
 7. Не споживати сирі чи недостатньо термічно оброблені продукти тваринного походження.

Специфічних клінічних ознак, які б допомогли одразу запідозрити у пацієнта коронавірусну інфекцію COVID-19  не існує. А тому, необхідно звертати увагу на наступні симптоми, що типові і для інших ГРВІ: гарячку, головний біль, сухий кашель, утруднене дихання, іноді – біль в горлі, діарея або кон'юнктивіт. У більшості людей                  (> 80%) хвороба перебігає у вигляді легкого або середньо-тяжкого ступеню тяжкості.  Особливо вразливою групою є люди похилого віку та із супутньою хронічною патологією (захворювання легенів, серця, ниркова недостатність, імуноскомпроментовані стани, автоімунна патологія та ін. ).

Що робити, якщо з'явились симптоми, схожі на коронавірусні інфекцію COVID-19:

 1. Сповістіть свого сімейного лікаря (зателефонуйте, напишіть повідомлення у месенджері, тобто особистий візит – не є обов’язковим!!!), який буде діяти за певним алгоритмом.
 2. Якщо ви не уклали декларацію, одразу телефонуйте на гарячу лінію з питань коронавірусу у вашій області, на гарячу лінію МОЗ 0-800-505-201 або Центру громадського здоров’я +38 044 425 43 54. Також можна подзвонити на Урядовий контакт-центр за номером 1545. Подальший алгоритм дій вам скаже ваш лікар або оператор контакт-центру, на який ви зателефонували. У м. Києві також працює гаряча лінія ДОЗ КМДА: +38044 278 41 91

Особи, підозрювані щодо інфікування SARS – CoV-2 перевіряються шляхом лабораторного тестування.

На сьогодні не існує специфічного противірусного лікування від COVID-19, тому проводиться  патогенетична терапія.

Специфічної профілактики також не існує, а тому важливо слідувати рекомендаціям щодо неспецифічного захисту себе та оточуючих від COVID-19.  

Інформація для населення

Інформація для лікарів

Лист-роз’яснення щодо проведення заходів з посилення режиму поточної дезинфекції

Інформаційна довідка для проведення роз’яснювальної роботи щодо запобіганню поширенню коронавірусу

Наказ МОЗ України від 28.03.2020 № 722 "Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)"

Наказ МОЗ України від 09.04.2020 № 827 "Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 березня 2020 року № 722"

Наказ МОЗ України від 2.04.2020 № 762 "Про затвердження протоколу «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)»"

Наказ МОЗ України від 23.04.2020 № 953 "Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 28 березня 2020 року №722"

Наказ МОЗ України від 30.04.2020 № 994 "Про внесення змін до додатку 6 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)»"

Під час засідання вченої ради Академії 11 березня 2020 р. були презентовані доповіді професора Олександра Дуди, професора Ірини Дзюблик та професора Олега Лоскутова, щодо ситуації з короновірусною інфекцією (COVID-19) в світі. Ви зможете ознайомитися тут:  https://nmapo.edu.ua/n/m/5963-na-zasidanni-vchenoi-rady-akademii-buly-obhovoreni-pytannia-shchodo-pandemii-covid-19 

Що означає «самоізоляція»?
Самоізоляція – це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування.

Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).

Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).

Якщо ви не впевнені, чи потребуєте ви самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 1545

Для кого потрібна самоізоляція?      

         Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:

 • Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус COVID-19.
 • Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19.
 • Якщо ви нещодавно повернулись із провінції Хубей Китайської Народної Республіки, Ірану, Північної Кореї окремих регіонів Італії (Ломбардія, П’ємонт та Венето) або з інших країн про які повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я України – навіть якщо у вас відсутні симптоми.
 • Якщо ви нещодавно повернулись із Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Малайзії, Тайваню та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури.

Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

Як підготуватись до самоізоляції?

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.

Збережіть контакти вашого лікаря, та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

Що робити, якщо Ви проживаєте не одні.

Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, потрібно ізолюватись в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо – зробіть це.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними.

Як організувати доставку харчових продуктів?

Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти Вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

Що робити, якщо Вам необхідно покинути житло?

Якщо у Вас виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції – одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Що робити якщо в Вас з’явились симптоми?

Якщо під час самоізоляції у Вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

Методика гігієнічної обробки рук, робочих поверхонь при вірусних і бактеріальних інфекціях

Здійснюється відповідно до затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України №798 від 21.09.2010 року.

Термінологія:

 • Антимікробний засіб - засіб, який пригнічує життєдіяльність мікроорганізмів (дезінфектанти, антисептики, стерилянти, хіміотерапевтичні засоби, що включають антибіотики, засоби, які очищають, консерванти).
 • Антисептики – хімічні речовини мікробостатичної та мікробоцидної дії, що використовуються для профілактичної і терапевтичної антисептики інтактних і пошкоджених шкірних покривів і слизових порожнин, ран.
 • Антисептики для рук – засоби на основі спирту з додаванням або без додавання інших сполук, призначені для деконтамінації шкіри рук з метою переривання ланцюга передачі інфекції.
 • Гігієнічна антисептика рук – це обробка рук шляхом втирання антисептика в шкіру рук для ліквідації транзиторних мікроорганізмів.
 • Звичайне миття рук – процедура миття водою зі звичайним (без протимікробної дії) милом. 

Для гігієни рук медичного персоналу та населення, обробки робочих поверхонь використовують антисептичні засоби, зареєстровані в Україні в установленому порядку. Читати далі ...

Рекомендації професора Літуса щодо правильного використання засобів для дезінфекції шкіри

Про важливість правильного миття рук розповів в ефірі програми "PRO здоров'я спецвипуск", Еспресо.TV, завідувач кафедри дерматовенерології  професор Олександр ЛІТУС.

Як саме мити руки? Чим мити? Як правильно доглядати за шкірою рук, щоб вона не тріскалась та не пошкоджувалась? Чи можна носити довгі нігті під час пандемії? Чи всім антисептикам можна довіряти?

Про все це ви можете послухати та подивитись у відео.

Настанова Королівського коледжу акушерів та гінекологів Великобританії «Інфекція коронавірусу (COVID-19) під час вагітності»

Настанова Королівського коледжу акушерів та гінекологів Великобританії «Інфекція коронавірусу (COVID-19) під час вагітності»​​

Ці рекомендації надаються як інформаційний ресурс для медичних працівників Великобританії на основі комбінації наявної доказової бази, належної практики та точки зору експертів.

Пріоритетними напрямами є надання безпечної допомоги жінкам з підозрою на/ підтвердженим діагнозом COVID-19 та зниження подальшої трансмісії вірусу.

Ця настанова буде регулярно переглядатись у міру появи нових доказових даних.

Переглянути настанову у PDF

Міжнародний досвід: протоколи лікування COVID-19. Що ми знаємо зараз?

26 березня 2020 р. відбулась важлива відеоконференція для експертів та друзів з мережі біонагляду Шовкового шляху (BNSR) у Східній Європі, Центральній Азії та на Близькому Сході, працівників Медичного відділу Посольства США та численних експертів-медиків з багатьох країн світу.

Під час відеоконференції доктор Стів Пріор обговорив:

- поточний стан розповсюдження COVID-19;

- чотири характеристичні фази;

- особливості запальної реакції хворого;

- корисні ресурси: контроль інфекцій, діагностика та лікування, включаючи імуномодулюючу терапію, антибактеріальну терапію, серцево-судинну підтримку, легеневу підтримку та неінвазивні / інвазивні процедури.

Дискусія велася англійською мовою з послідовним перекладом російською.

Запис відео конференції тут:

Наказ МОЗ України від 28.03.2020 № 722 "Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)"