НМАПО імені П.Л. Шупика інформує про лист МОЗ № 20/34442 від 29 грудня 2016 року, в якому йдеться про зміни у структурі ліцензійного іспиту «КРОК 3. Загальна лікарська підготовка», що відбудеться 28.03.2017 р. Такі новації покликані допомогти оцінити стан медичної освіти в Україні у порівнянні з міжнародними стандартами, зокрема американськими, за результатами зовнішнього оцінювання якості підготовки майбутніх лікарів в Україні.

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

№ 20/34442 від 29 грудня 2016 року

Ректорам вищих медичних навчальних
закладів МОЗ України

Директору державної організації
«Центр тестування професійної
компетентності фахівців з вищою
освітою напрямів підготовки
«Медицина» і «Фармація» при МОЗ
України»

Про оцінювання рівня компетентності
студентів вищих медичних навчальних закладів
порівняно з міжнародними стандартами,
зокрема американськими

Міністерство охорони здоров'я України інформує, що у 2017 році буде проведено оцінку стану медичної освіти в Україні у порівнянні з міжнародними стандартами, зокрема американськими, за результатами зовнішнього оцінювання якості підготовки майбутніх лікарів в Україні.

Зовнішнє оцінювання здійснюється державною організацією «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при МОЗ України» (далі – Центр тестування при МОЗ України) за результатами:

1. Включення до ліцензійною інтегрованого іспиту «Крок 3. Загальна лікарська підготовка», який проводиться 28.03.2017 згідно з Графіком проведення тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів y 2017 році, затверджених листом МОЗ України від 10.05.2016 № 08.01-47/11487, i з обов'язковою складовою атестації лікарів-інтернів, субтесту з надання допомоги при невідкладних станах, зміст якого базується на запитаннях іспиту USMLE (United States Medical Licensing Examination – «Екзамен з Отримання Медичної Ліцензії Сполучених Штатів Америки»), визначених учасниками наради 15.09.2016 (лист МОЗ України від 12.09.2016).

2. Проведення 12.05.2017 для студентів 6-гo курсу, які навчаються зa напрямом «Медицина», міжнародного порівняльного дослідження з використанням екзаменаційного тесту IFOM (International Foundations of Medicine - «Міжнародні Основи Медицини»), який адмініструє Національна рада медичних екзаменаторів Сполучених Штатів Америки (NBME - National Board of Medical Examiners) спільно з Центром тестування при МОЗ України.

Керуючись підпунктом 8 пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267, з метою вдосконалення вимог до професійної підготовки фахівців медичної галузі та контролю зa рівнем їхньої професійної компетентності, доручає відповідно до пунктів 1 та 2 цього Листа:

• директору Центру тестування при МОЗ України (І. Булах) забезпечити методичний та організаційний супровід та провести зовнішнє оцінювання якості підготовки майбутніх лікарів в Україні; представити аналіз отриманих результатів до Міністерства охорони здоров'я України не пізніше одного місяця після проведення зовнішнього оцінювання;
  • ректорам вищих медичних навчальних закладів МОЗ України проінформувати студентів (лікарів-інтернів) щодо змісту цього листа, забезпечити їх участь та сприяти проведенню зовнішньою оцінювання.

3. Про результати проведення оцінки стану медичної освіт в України у порівняні з міжнародними стандартами, зокрема американськими, прошу інформувати мене особисто.

В.о. міністра        У. Супрун